Denník N

Ráno s NHL: 31 tímov ho bude nenávidieť. Pospíšil dostal zmluvu za zákrok na Marchanda, smiali sa fanúšikovia

Martin Pospíšil. Foto - TASR/AP
Martin Pospíšil. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Martin Pospíšil toho v posledných dňoch zažil naozaj veľa. Najprv sa v utorok vrátil po zranení späť do zostavy Calgary, ale rozhodcovia ho v ten večer ešte v prvej tretine vylúčili do konca zápasu za krosček do tváre útočníka Bostonu Brada Marchanda. Flames nakoniec s Bruins vyhrali 4:1.

V stredu vedenie Calgary oznámilo predĺženie zmluvy s Pospíšilom o ďalšie dva roky s ročným platom na úrovni jedného milióna dolárov.

Fanúšikovia Flames si následne na sociálnych sieťach robili vo veľkom žarty z toho, že Pospíšil dostal zmluvu na ďalšie dva roky ako odmenu za zákrok na Marchanda. Kapitán Bostonu patrí v lige medzi najneobľúbenejších hokejistov.

„Brad Marchand si svojím špinavým štýlom hry vyslúžil prezývku potkan. Je dokonca taký zákerný, že aj fanúšikovia jeho vlastného tímu majú niekedy problém obhajovať jeho činy,“ píše o Marchandovi portál The Hockey Writers.

Pospíšil včera v noci bodoval – asistenciou prispel k víťazstvu 5:3 nad New Jersey. Po kliknutí sa spustí Pospíšilova asistencia:

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania. Reportér Štefan Bugan včera pricestoval do Montrealu, najbližšie týždne bude pokrývať dianie aj z New Jersey.


Pospíšil: Nie som hráč na góly

Pospíšila si v Calgary cenia aj preto, lebo je iba málo hokejistov, ktorí hrajú podobným štýlom ako on.

„Pospíšil chodí tam, kde to bolí. Nebojí sa takých situácií, on ich práveže vyhľadáva,“ chválil ho po jednom zo zápasov expert Eric Francis v prenose kanadskej televíznej stanice Sportsnet.

V tejto sezóne zatiaľ odohral v NHL 35 zápasov s bilanciou 4 góly a 8 asistencií. „Snažím sa v prvom rade robiť malé správne rozhodnutia, dbať na detaily. Nie som hráč primárne na góly, na ľad mám najmä priniesť energiu, ísť naplno každé striedanie, hrať fyzicky, pripraviť šance pre spoluhráčov. Sústreďujem sa na svoju hru, aby som to protihráčom robil na ľade čo najťažšie,“ hovoril Pospíšil v rozhovore pre Denník N.

Pri jeho číslach je však zaujímavá špeciálne štatistika +/-, v ktorej mu svieti hodnota +11. Oficiálna stránka NHL po Pospíšilovom predĺžení zmluvy upozornila na to, že jeho štatistika (vtedy +10) bola dokonca štvrtá najlepšia medzi všetkými nováčikmi v lige.

„Klobúk dole pred Pospíšilom. Vyslovujem mu veľké uznanie. Nielenže sa stal pravidelným hráčom NHL, ale do tímu Calgary priniesol niečo, čo tu naposledy robil Matthew Tkachuk. Áno, Pospíšil síce nie je v ofenzíve taký produktívny ako Matthew, ale má ten špeciálny faktor na ľade, ktorým znepríjemňuje hru protihráčom,“ hovoril novinár Pat Steinberg, ktorý píše o Calgary pre Sportsnet.

„V NHL je 31 tímov a fanúšikovských základní, ktoré ho už nenávidia alebo ho ešte len budú nenávidieť. Ten jeden zvyšný tím ho však zbožňuje,“ uzatvára reportér Aaron Vickers v podcaste Flames Talk.

Tvrdá práca sa vypláca

„Martin Pospíšil nikam neodchádza,“ oslavne napísal vo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie