Denník N

Čavrić nie je Polievka ani Boženík. Slovákom na Eure môže pomôcť dvomi spôsobmi, myslí si expert

Aleksandar Čavrić. Foto - TASR
Aleksandar Čavrić. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Srbský útočník Aleksandar Čavrić by mohol reprezentovať Slovensko na júnových majstrovstvách Európy. Pre portál tvnoviny.sk potvrdil, že je blízko k zisku slovenského občianstva.

Do reprezentácie ho chcú prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik aj tréner Francesco Calzona, s ktorými sa už rozprával na túto tému.

Čavrić vyniká najmä svojou rýchlosťou, je schopný šprintovať 36 km/h, čo je špičkový parameter. Tréner Slovana Vladimír Weiss st. o ňom povedal, že nikdy netrénoval takého rýchleho hráča.

„Čavrić sa typologicky hodí do slovenskej reprezentácie a zapadol by do nej bez problémov,“ myslí si televízny expert a komentátor Marek Sapara.

V texte sa dočítate:

  • ako môže Čavrić pomôcť tímu na Eure;
  • ako by zapadol do systému, ktorý preferuje Francesco Calzona;
  • či by mohol nastúpiť v zostave spolu s Róbertom Boženíkom;
  • proti ktorým súperom by mohol byť efektívny.

Prinesie rôzne varianty

V uplynulej kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy sa na hrote slovenského tímu striedali Róbert Boženík a Róbert Polievka. Obaja sú však úplne odlišné typy útočníkov ako Čavrić.

„Obidvaja sú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie