Denník N

Vlhová pred operáciou bicyklovala bez skríženého väzu. Je to dôležité, aby jej neochabli svaly, vraví fyzioterapeut

Petra Vlhová už je po operácii predného krížneho väzu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Presne pred dvoma rokmi 9. februára 2022 sa Petra Vlhová stala v Pekingu olympijskou víťazkou. Splnila si posledný veľký sen, ktorý v kariére mala. V ďalšej sezóne ťažšie hľadala motiváciu, dosiahla totiž už všetko, čo chcela.

V ešte stále prebiehajúcej sezóne však našla novú motiváciu. Hovorila o túžbe získať krištáľové glóbusy a dosiahla tri víťazstvá, v celej predchádzajúcej sezóne mala dve. Potom však prišiel pád na domácich pretekoch v Jasnej v obrovskom slalome. Koniec sezóny pre pretrhnutý krížny väz, tak znela diagnóza.

Žiadne ďalšie víťazstvo už v tejto sezóne nepridá. Namiesto toho ju čakala operácia.

Tesne pred olympijským výročím pridala na svoj Instagram video, kde leží v nemocnici tesne po operácii a zdraví fanúšikov. Bolo zjavné a aj sama to potvrdila, že sa ešte cítila unavená.

Niečo vyše dvoch týždňov po páde absolvovala vo Švajčiarsku na klinike Hospital di Valais operáciu. Prípravu na lyžiach bude môcť zrejme podľa doterajších informácií z jej tímu začať najskôr koncom leta. S cvičením však začala ešte pred operáciou.

Neodporúča sa ležať, treba rehabilitovať

„Pri konzultácii s doktorom sme dostali požiadavku, aby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Petra Vlhová

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie