Denník N

Newsfilter: Je dokonané

Poslanec za Smer a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Foto N - Tomáš Benedikovič
Poslanec za Smer a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ak to aj koaličným voličom dôjde, bude neskoro. 2. Oslavovať môžu aj násilníci. 3. Fico má zrejme znovu informácie o trestných stíhaniach.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális.

1. Desať týždňov, ktoré otriasli spravodlivosťou

Nestalo sa tak pred Vianocami, ako to mali v pláne, a ešte je tu možná prekážka v podobe Ústavného súdu, ale koaliční poslanci aj napriek protestom a tvrdému odporu opozičných strán odhlasovali samoamnestiu, ktorá poškodí celé Slovensko. Je to hanebné a nikto z nich nemôže v budúcnosti tvrdiť, že netušil, čo zmeny Trestného zákona v prospech zločinu prinesú.

Po desiatich týždňoch je dokonané. Ak do legislatívy rýchlo nezasiahne Ústavný súd, zločinci od korupčníkov v najvyššej politike po drobných zlodejov môžu oslavovať. Zvlášť tí, ktorí budú mať istotu, že ich trestné činy už nebude nikto nikdy vyšetrovať, ale veľmi sa báť nemusia ani tí, čo sa na ne ešte len chystajú.

Môžu oslavovať. O tom, ako amatérsky sa zmeny prijímali, svedčí aj to, čo sa dialo v posledných hodinách.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie