Denník N

Predseda KDH Majerský: Prezidentské voľby už boli nad naše sily

Milan Majerský. Foto N – Tomáš Benedikovič
Milan Majerský. Foto N – Tomáš Benedikovič

Je to hanebná novela, sadneme si s predsedami opozičných strán a dohodneme sa, či budú protesty pokračovať, hovorí o trestných kódexoch v podcaste V redakcii predseda KDH Milan Majerský.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Čo podľa vás znamená pre Slovensko schválenie kódexov, ktoré pomôžu korupčníkom, podvodníkom a zlodejom?

KDH od začiatku túto hanebnú novelu Trestného zákona a rušenie ÚŠP kritizuje. Už počas kampane pred voľbami sme zadefinovali, že toto sú naše červené čiary, z ktorých nepustíme, a tvrdíme to aj po voľbách. To, že sa ruší Úrad špeciálnej prokuratúry, rapídnym spôsobom sa znižujú tresty, že sa skracujú premlčacie lehoty, to sú vážne veci. Výška za škody zostáva vysoká, toto samotné je hanebné. Keď sa pozrieme na bežný praktický život obyčajného človeka, nie na biele goliere, ktoré môžu páchať korupciu, tak obyčajný človek môže prísť o auto a ten, kto mu ho ukradne, dostane iba podmienku. Mohli by sme hovoriť o vykrádaní nehnuteľností, o tom, že autičkári dostanú zelenú a Slovensko sa pre nich stane rajom.

Skúšali ste nejako individuálne hovoriť s poslancami z vládnych strán, ktorých poznáte? Pokúšali ste sa individuálnou cestou to zmeniť?

Určite. Boli sme aktívni už pred Vianocami, keď sa debata

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Milan Majerský

Prezidentské voľby 2024

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Slovensko

Teraz najčítanejšie