Denník N

Biden si nepamätá, kedy jeho syn zomrel, napísal vyšetrovateľ. Čo si to dovoľuje, rozhorčil sa prezident

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

V správe o tom, ako Joe Biden narábal po odchode z postu viceprezidenta s tajnými dokumentmi, boli aj poznámky o jeho zlej pamäti. Americký prezident kvôli tomu dvakrát vystúpil na verejnosti a tvrdí, že jeho pamäť je v poriadku. So zapamätaním mien má problém aj Donald Trump.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Osobitný vyšetrovateľ, ktorý skúmal, ako americký prezident Joe Biden narábal s tajnými dokumentmi, zverejnil tento týždeň zdrvujúcu správu. Nemilosrdné však nebolo jeho hodnotenie Bidenovho zaobchádzania s citlivými materiálmi, ale jeho vyjadrenie o stave prezidentovej pamäti a kognitívnych schopností.

„Je to starší pán so zlou pamäťou,“ napísal vyšetrovateľ Robert Hur v správe, ktorá má 345 strán.

„Pamäť prezidenta Bidena má výrazné obmedzenia. Jeho rozhovory z roku 2017 sú často bolestne pomalé, snaží sa spomenúť si na udalosti a občas sa namáha, aby prečítal a predniesol svoje vlastné poznámky.“

„Nepamätal si, kedy bol viceprezidentom, v prvý deň rozhovoru zabudol, kedy sa mu skončilo funkčné obdobie (‚ak to bolo v roku 2013 – kedy som prestal byť viceprezidentom?‘), a v druhý deň rozhovoru zabudol, kedy sa mu začalo funkčné obdobie (‚v roku 2009, som ešte viceprezident?‘),“ píše sa v správe.

Biden mal podľa nej problémy spomenúť si na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2024

Donald Trump

Joe Biden

Svet

Teraz najčítanejšie