Denník N

Muži v Smere nový Trestný zákon chvália, ženy z opozície desí, že ide aj o znásilnenia a vraždy

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Tieto zmeny nás vracajú zo stredoveku do modernej Európy,“ vravel minister spravodlivosti Boris Susko s celým poslaneckým klubom Smeru za chrbtom v piatok, keď obhajoval schválenú novelu Trestného zákona.

Opozičné poslankyne z PS, SaS, KDH a hnutia Slovensko v parlamente vítali tieto zmeny v oranžových tričkách – oranžová farba je symbolom „lepšej budúcnosti bez násilia“. Chceli tak dať najavo odpor k skráteniu premlčacej lehoty v prípade znásilnení z 20 na 10 rokov a hovorili, že sú nahnevané.

Ľudí vyzývajú, aby si v nasledujúcich dňoch obliekli niečo oranžové, odfotili sa a fotografiu spolu s #nepremlcitenas zverejnili, a ukázali tak vládnej koalícii, že so skrátenou lehotou nesúhlasia. Opozícia si až dva dni pred štvrtkovým schvaľovaním novely v parlamente všimla, čo je v spornej novele Trestného zákona ukryté a vládna koalícia o tom týždne vôbec nič nehovorila.

Nejde len o znásilnenia. Koalícia Smeru, Hlasu a SNS poprepisovala paragrafy týkajúce sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Sexuálne zneužívanie

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie