Denník N

Fico už dal na zoznam nepriateľov štátu aj ženy 

Ťahá nás do sveta, kde o všetkom rozhoduje sila, zatrpknutí muži a peniaze.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zloba, ktorú vo štvrtok schválila koalícia v parlamente, má rozmery rozvratu štátu. V snahe zachrániť svojich ľudí, ktorí sa za vlád Roberta Fica namočili do korupcie, rozbili celú trestnú politiku Slovenska. Je to parlamentný prevrat.

Navyše sa na poslednú chvíľu ukázalo, že nejde iba o korupciu a ekonomické trestné činy. Skrátenie premlčacích lehôt za znásilnenie či vraždu posúva celú debatu ešte ďalej.

To nie je súťaž. Nedá sa urobiť rebríček podľa zvrhlosti zmien. Podmienka za krádež pol milióna alebo rovnako veľký úplatok je hrôza. Hrôza je aj skrátenie času, keď sa môže znásilnená žena ozvať na polícii alebo trestať vrah, ktorý dlho unikal spravodlivosti.

O novele Trestného zákona sa hovorí dva mesiace. Dva mesiace opozícia bojovala o každý deň, aby oddialila jeho prijatie. Na začiatku išlo najmä o špeciálnu prokuratúru, ktorú Fico ruší.

Potom sa ukázalo, že čas, ktorý opozícia obštrukciou získala, bol dobrý aj na to, že v diskusii sa našli ďalšie míny. Ukázalo sa, že síce všetko menia pre stovku grázlov, ktorí sa motajú okolo Roberta Fica, ale v skutočnosti robia eldorádo pre akéhokoľvek zlodeja.

A úplne vo finále sa na scénu dostali znásilnenia a vraždy.

Nie je náhoda, že práve tie vyvolali najväčšie emócie. Záver parlamentnej rozpravy bol aj na slovenské pomery nevídaný. Slzy poslankyne KDH Martiny Holečkovej to iba zvýraznili.

Tak ako ide Fico proti slušnosti, keď sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie