Denník N

Smer zablokoval výbor ku kauze DPH, Kaliňák je v Bruseli

Robert Kaliňák a Ján Počiatek. Foto – TASR
Robert Kaliňák a Ján Počiatek. Foto – TASR

Jaroslav Baška zvolal mimoriadny výbor ku kauze DPH na čas, keď minister Kaliňák nemohol prísť. Chýbali aj dvaja poslanci opozície.

Poslanci opozície chceli  na výbore pre obranu a bezpečnosť rokovať o kauze DPH, na ktorú upozornil týždenník Trend. Podvody s DPH mali podľa výpovedí hlavného obvineného Milana Chovanca kryť aj ministri Smeru Robert Kaliňák a Ján Počiatek. Vyplýva to z odposluchov, v ktorých to Chovancovi hovorí jeho kumpán.

Predseda výboru a trenčiansky župan Jaroslav Baška (Smer) zvolal výbor na čas, kedy je Kaliňák v Bruseli na rokovaní ministrov. Z rokovania sa ospravedlnili viacerí poslanci Smeru, ale aj dvaja opozičný: Gábor Gál (Most-Híd) a Alojz Hlina (na kandidátke KDH). Obaja sú pred voľbami „v teréne“. Výbor tak nebol uznášaniaschopný.

Kaliňák je v Bruseli, poslanci v teréne

Hlina povedal, že zvolanie výboru podpísal, „ale hlboké presvedčenie o tom, že týždeň pred voľbami je primeraný termín na zvolanie výboru nezdieľam“.

Baška hovorí, že Kaliňák má program aj v piatok, v pondelok a v utorok, kedy mohol výbor tiež zvolať. Opozícia žiadala predvolať aj policajného prezidenta Tibora Gašpara. Baška sa rozhodol, že ho nemá zmysel zavolať, keď nemohol prísť Kaliňák a výboru sa zodpovedá iba minister.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie