Denník N

Newsfilter: Novelu Trestného zákona si presadili, teraz sa bude hrať na čas a nervy 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dilema prezidentky Čaputovej. 2. Toto chrapúnstvo sa nedalo nevšimnúť. 3. Dankovo ponaučenie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

 

1. Dilema prezidentky Čaputovej

Prezidentke Zuzane Čaputovej podľa jej hovorcu Martina Strižinca ešte nedoručili na posúdenie novelu Trestného zákona. To však neznamená, že hlava štátu nezvažuje možnosti, ako s ňou naložiť.

Čaputová jasne hovorí, že urobí všetko pre to, aby novela nenadobudla účinnosť 15. marca, čo by mohlo viesť k beztrestnosti viacerých exponovaných osôb.

Lenže to nie je len v jej rukách – dôležité je, ako to pôjde na Ústavnom súde a ako sa zariadi vládna koalícia. Robert Fico totiž otvorene hovorí, že oni urobia všetko pre to, aby novela, ktorá mala podľa jeho pôvodných plánov už platiť, nadobudla účinnosť 15. marca.

Ako píše kolegyňa Veronika Prušová, prezidentka má len dve možnosti. Obe majú svoje riziká, obe závisia aj od toho, ako sa bude pristupovať k jednotlivým termínom, aký dynamický bude Ústavný súd v Košiciach a ako sa postaví k možnosti pozastaviť účinnosť zákona.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Sexuálne zneužívanie

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie