Denník N

Weiss vysvetlil, prečo mlčal. Nová posila ukázala inú tvár a Slovan potvrdil, vďaka čomu získa titul

Vladimír Weiss, tréner Slovana Bratislava. Foto – TASR/Daniel Stehlík
Vladimír Weiss, tréner Slovana Bratislava. Foto – TASR/Daniel Stehlík

Prvý zápas jarnej časti trval 104 minút.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovenská futbalová liga si azda ani nemohla želať väčšiu drámu v úvode jarnej časti.

Proti sebe sa postavili dve najlepšie mužstvá tabuľky. Druhá Žilina ako najlepší ligový tím na domácej pôde a líder zo Slovana ako najlepší tím na súperových ihriskách. Priemerný vek mladej domácej a skúsenej hosťujúcej jedenástky delilo až desať rokov.

Suma sumárum, dráma sa nekonala. Slovan Bratislava zvíťazil suverénne 4:0 a v tabuľke priebežne zvýšil svoj náskok na 10 bodov.

V texte sa dočítate:

  • čo ukázal zápas dvoch najlepších tímov slovenskej ligy;
  • prečo tréner Weiss až do zápasu mlčal;
  • ako sa predviedla kontroverzná posila Slovana;
  • čo sa stalo brankárovi Borjanovi a prečo vlastne chytal.

V Žiline sa na futbalové témy prvýkrát po dlhšom čase verejne vyjadril aj hlavný tréner Slovana Vladimír Weiss, ktorý neprehovoril takmer mesiac – od prvého dňa zimnej prípravy 10. januára.

Slovan ako jediný ligový tím totiž nezorganizoval tlačovú konferenciu pred jarnou časťou sezóny. Plánuje ju až „pred alebo po“ zápase so Sturmom Graz v play-off Európskej konferenčnej ligy.

Weiss nechcel tárať

V Žiline aj Slovane nastal značný pohyb v kádri. Odišli viacerí dôležití hráči zo základnej zostavy a nové posily ich nahradili až pomerne neskoro.

Zo Slovana odišiel ľavý obranca Lucas Lovat (Groznyj/Rus.) a kanonier Aleksandar Čavrić (Kašima/Jap.). Do tímu pribudol luxemburský útočník Gerson Rodrigues a grécky stopér Spyros Risvanis, ktorý sa okamžite po príchode zranil.

Po generálke so slovinským NK Bravo, ktorú hral Slovan ako náhradu za zrušený duel zo strany Slavie Praha, sa asistent trénera Boris Kitka vyjadril, že „nie sú spokojní“ s prestupmi a že „si to predstavovali inak“.

Tréner Weiss však prekvapil. Aj keď už Slovan nemôže na európske zápasy dopísať na súpisku žiadneho hráča a generálny riaditeľ Ivan Kmotrík mladší je na dovolenke, v klube sa vraj naďalej pracuje na skvalitnení tímu.

„Káder ešte nemáme uzavretý. Verím, že sa nám ešte niečo podarí,“ povedal Weiss pred zápasom v televíznom rozhovore. Preto Slovan doteraz nepredstúpil pred médiá.

„Nechceli sme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Žilina

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie