Denník N

Februárové víťazstvo slovenskej buržoázie

Neprajník by povedal, že všetko visí na šnúrke troch-štyroch hlasov a že nás spája hlavne strach z toho, aby nič nevyšlo najavo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je spisovateľ, prekladateľ a bývalý diplomat

Tak teda čo ďalej? Februárové víťazstvo je dokonané. S tým rozdielom, že tentoraz nezvíťazil tzv. pracujúci ľud ako v roku 1948, ale my, nová slovenská buržoázia, zaštítená našim politickým predvojom, ktorý už viac ako dvadsať rokov úspešne predstiera, že je sociálna demokracia. Výhodou nášho februárového víťazstva je, že väčšinový ľud, respektíve tá jeho časť, ktorá nám oddane a s láskou odovzdáva svoje volebné hlasy bez ohľadu na zdravý rozum, počasie a storočie, nič nepochopil. A ak vôbec niečo pochopí, tak až o štyridsať rokov. To je už historicky odskúšané. Ale vtedy už budeme všetci dávno a bezpečne za vodou, aj s deťmi našich detných detí. Náš ľud netuší, že už žiadne znárodňovanie podnikov, prevádzok, firiem, obchodov, investičných fondov nebude, že už to nikdy nebude ako za starých čias, lebo to nechceme a nedovolíme hlavne my, teda majitelia týchto podnikov, majitelia kľúčov, jeho poslanci a jeho vláda, nová slovenská buržoázia. Navyše babky demokratky už síce vymreli, ale našou legitímnou oporou sú ich spoľahliví potomkovia novej generácie s volebným právom, ktorí socík zažili len v jeho úpadkovej fáze a niektorí vôbec nikdy, ale z neznámych dôvodov o to vrúcnejšie o ňom snívajú. Prečo im brať tieto sny?

Druhou výhodou nášho februárového víťazstva je, že sa nemusíme obťažovať s logikou. Prosím vás, v dobe, keď Facebook vyhráva voľby, idete na nás s nejakou logikou? Že sme včera kládli kvety na Dubčekov hrob a dnes vyvolávame z hrobu Husáka, ktorý je hlavným vinníkom Dubčekovej degradácie a jeho mnohoročnej spoločenskej, politickej a ľudskej perzekúcie? A čo má byť? Včera bolo včera, dnes je dnes. Že sme včera volali do boja proti LGBT a dnes podporujeme LGBT za prezidenta? No a čo? Čo bolo, bolo, terazky som majorom… Náš volebný ľud je múdry a pochopí, že všetko je relatívne. Zem je plochá i guľatá zároveň. Rusko sa len bráni. Covid je výmysel. V Kyjive nie je vojna.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Komentáre

Teraz najčítanejšie