Denník N

Polícia zatkla a deportuje štyroch hráčov Handlovej. Kauza poškodila meno slovenského basketbalu, hnevá sa šéf asociácie

Basketbalisti Baníku Handlová. FOTO - basketliga.sk/Lukáš Droppan
Basketbalisti Baníku Handlová. FOTO – basketliga.sk/Lukáš Droppan

Status quo klubu z Handlovej opisujú aj bývalí basketbalisti.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na prvý pohľad bežná basketbalová aktualita: v Baníku Handlová končí štvorica legionárov, Američania Jordan Harris a Joshua Scott, Srb Mihailo Todorovič a Čiernohorec Balša Mirotič.

V skutočnosti však šlo o akčnejší proces. Športovcov odviedla polícia, rieši sa ich deportácia mimo Európskej únie a klub z Handlovej namiesto boja o majstrovský titul bude mať problémy vôbec s dohraním sezóny.

Navyše do diskusie na sociálnej sieti sa pod túto tému zapojili bývalí hráči, ktorí upozornili na opakujúce sa javy a kritizovali členov klubu za dlhoročný amaterizmus.

„Celá kauza hlavne vrhá zlé svetlo na slovenský basketbal, ktorý si toto nezaslúži,“ vyjadril sa pre Denník N prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Michal Ondruš.

V texte sa dočítate:

  • prečo štvorica hráčov končí v slovenskej lige;
  • či hrozí trest pre klub z Handlovej;
  • čo sa bude diať v ďalších dňoch;
  • aké skúsenosti majú bývalí hráči.

Predstavitelia Baníku Handlová na našu žiadosť o rozhovor nereflektovali. „O podrobnostiach súvisiacich s odchodom štvorice hráčov vás budeme informovať po ukončení právnej agendy medzi oboma zainteresovanými stranami,“ napísal na sociálnu sieť v zastúpení klubu manažér Pavel Procner.

Hviezda ligy skončila v putách

Basketbal v Handlovej zažíval prelomovú sezónu. Až do štvrtka.

Tradičný klub, ktorý posledné roky tápal na dne tabuľky, sa vyšvihol až na priebežné druhé miesto v základnej časti.

Má dokonca tretiu najvyššiu priemernú návštevnosť v celej súťaži, oproti minulej sezóne vzrástli čísla na tribúnach až dvojnásobne.

Najväčšie prekvapenie sezóny však zároveň prichystalo najväčší šok ročníka: do športovej haly vtrhla polícia a v putách odviedla štyroch basketbalistov vrátane hviezd súťaže.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Basketbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie