Denník N

Nečakaný hrdina víťazný gól radšej ani neoslavoval. Bayern nemal šancu, k titulu je bližšie Leverkusen

Radosť hráčov Bayeru Leverkusen po strelenom góle. Foto – TASR/AP
Radosť hráčov Bayeru Leverkusen po strelenom góle. Foto – TASR/AP

Bude mať nemecká bundesliga po tejto sezóne nového majstra?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Celý nemecký futbal žil v posledných dňoch iba týmto zápasom. Mal to byť veľký šláger o čelo tabuľky: súboj prvého tímu s druhým, zápas medzi Bayerom Leverkusen a Bayernom Mníchov. Nakoniec bol však dlho očakávaný duel na radosť domácich priaznivcov až prekvapujúco jednostranný.

Väčšina fanúšikov možno predpokladala, že to bude slávny Bayern, ktorý svojho protivníka nakoniec porazí. To bol však veľký omyl. Naopak, Leverkusen pod vedením trénera Xabiho Alonsa predviedol koncentrovaný výkon na hranici svojich možností, keď súperom nedovolil za 90 minút prakticky nič.

„Bayern nemal žiadnu šancu! Táto veta sa v histórii bundesligy nevyskytuje príliš často, ale v tento 21. hrací deň bola úplne pravdivá. Vedúci Leverkusen jasne a zaslúžene zdolal majstra 3:0,“ napísal po zápase nemecký Kicker.

„Sen Bayeru Leverkusen o prvom nemeckom majstrovskom titule sa stáva skutočnosťou, kým nevídanej dominancii Bayernu Mníchov hrozí koniec,“ upozorňuje zase portál sport.de.

Pravdou je, že v nemeckom futbale to v posledných rokoch bola tak trochu nuda, Bayern vyhral titul v posledných jedenástich sezónach v rade.

O prehre Bayernu rozhodol… hráč Bayernu

Sobotný zápas medzi Bayernom a Leverkusenom mal nečakaného hrdinu. Úvodný a nakoniec aj víťazný gól kľúčového duelu v boji o titul totiž strelil obranca Josip Stanišić.

Celá situácia je ešte zaujímavejšia tým, že Stanišić je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bundesliga

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie