Denník N

Slafkovský: Mňa len baví hokej. Prečo by som si po tréningoch nepridával, keď viem, že mi to môže pomôcť?

Juraj Slafkovský strelil desiaty gól v tejto sezóne a štvrtý z posledných troch zápasov. Foto – TASR/AP
Juraj Slafkovský strelil desiaty gól v tejto sezóne a štvrtý z posledných troch zápasov. Foto – TASR/AP

Reportér Štefan Bugan odcestoval na 9 zápasov NHL, najbližšie týždne bude pokrývať dianie z Montrealu a New Jersey.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Generálny manažér Montrealu Kent Hughes pár mesiacov po drafte dostal v podcaste Raw Knuckles otázku, čo napokon rozhodlo, že si v tesnom súboji vybral za svoju jednotku Juraja Slafkovského pred Shanom Wrightom a Loganom Cooleym.

Hughes spomenul jeho hráčsku typológiu, no takisto osobnostné črty. Povedal, že v ňom zarezonovala jedna konkrétna odpoveď.

Keď sa všetkých hráčov pýtal, čo najviac milujú na hokeji, Slafkovský povedal, že sú to situácie, keď jeho tím päť minút pred koncom prehráva alebo vyhráva o gól.

Hughes to vyzdvihol s vysvetlením, že veľa mladých hráčov sa sústreďuje na individuálne štatistiky a on v Slafkovskom videl hráča, ktorý miluje hokej a v prvom rade mu ide o víťazstvo tímu.

Na tento podcast som si spomenul v šatni Montrealu po zápase s Dallasom.

Slafkovský odpovedal na otázky profesionálne, no do šatne neprišiel ako usmiaty hráč, ktorý práve strelil svoj štvrtý gól v treťom zápase za sebou, ale ako nespokojný hokejista, ktorého tím prehral 2:3.

Keby medzi novinármi boli Hughes či St. Louis, ktorí sa v tíme snažia vybudovať víťaznú mentalitu, mali by z toho radosť.

V čom vám tréningy so špecialistom Glenom Tuckerom, ktorého prezývajú Dr. Strela, najviac pomáhajú?

Hlavne ide o to, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie