Denník N

Ráno z Montrealu: Čo by ste robili, keby ste mali posledný deň života? St. Louis by šiel na hokej a práve o tom je Montreal

Tréner Montrealu Martin St. Louis miluje zápasy v Bell Centre. Foto - TASR/AP
Tréner Montrealu Martin St. Louis miluje zápasy v Bell Centre. Foto – TASR/AP

Reportér Štefan Bugan odcestoval na 9 zápasov NHL, najbližšie týždne bude pokrývať dianie z Montrealu a New Jersey.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Trénera Martina St. Louisa pred mesiacom vyzvali, aby opísal atmosféru v montrealskej hale Bell Centre počas sobotňajších večerov.

Na päť sekúnd sa zamyslel a potom povedal: „Keby som mal posledný deň na tejto planéte a opýtali by ste sa ma, čo by som počas neho chcel robiť, chcel by som byť v tejto budove v sobotu večer.“

To vyjadrenie vystihuje, čo znamená hokej pre ľudí z Montrealu, aj to, aká je atmosféra na štadióne.

Zápas proti Dallasu sa nehral v sobotu v noci, ale už o jednej poobede, čo ocenili najmä európski diváci, pretože napríklad na Slovensku si mohli zapnúť zápas už o 19.00 a nie o jednej v noci ako obvykle.

Aj v menej atraktívnom čase bola Bell Centre vypredaná a atmosféra bola taká, že je ťažké sa ubrániť zimomriavkam.

Pri predzápasovej šou, v ktorej prehrávajú zostrihy najlepších momentov sezóny za zvukov piesne Harder Than You Think od Public Enemy.

Pri zvuku organu, za ktorým sedí Diane Bibaudová, ktorá naň hrala už v roku 1987, keď do Montrealu chodil Peter Šťastný ako hviezda rivalov z Quebecu Nordiques a tím hrával svoje zápasy v ikonickej hale Forum.

Pri aplauze, ktorý dostane Slafkovský pri prvom striedaní, keď narazí do Esu Lindella, a potom pri ešte mohutnejšom, keď krásnou strelou z uhla zníži na konečných 2:3.

Okrem Slafkovského hralo v noci ďalších päť Slovákov, Tomáš Tatar skóroval.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Na tlačovke po zápase sme sa opýtali trénera Martina St. Louisa, ako hodnotí Slafkovského progres v druhej sezóne a či niekedy rozoberal jeho hru s Craigom Ramsaym, ktorý St. Louisa trénoval v Tampe Bay a Slafkovského výborne pozná zo slovenskej reprezentácie.

„S ‚Rammerom‘ som sa rozprával, keď sme Slafkovského draftovali, a povedal mi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie