Denník N

Týždňový newsfilter: Koaličné trio dalo nehanebne najavo, kto všetko mu (nie) je ukradnutý

Traja koaliční lídri pri podpisovaní koaličnej zmluvy. Foto N - Tomáš Benedikovič
Traja koaliční lídri pri podpisovaní koaličnej zmluvy. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ešte im to môžu pokaziť v Košiciach. 2. Vláda pomohla sebe a blízkym ľuďom. 3. Strategická komunikácia štátu v rukách ľudí z pojašených videí Smeru. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

 

1. Ešte im to môžu pokaziť v Košiciach 

Tento týždeň Robert Fico za pomoci svojich koaličných partnerov dosiahol zmenu trestných kódexov aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, čím dokázal našim ľuďom, že ich nenechá v štichu. A je mu úplne jedno, že tým povzbudil aj korupčníkov, zlodejov a páchateľov násilných trestných činov a vysmial sa ich obetiam a aj budúcim poškodeným.

Fico je už takmer pri cieli a veľmi potreboval, aby Ústavný súd o prípadnom podaní prezidentky (ako bude postupovať, by mala povedať v nastávajúcom týždni) alebo skupiny poslancov (v tejto súvislosti je medzi právnymi expertmi istá skepsa) o pozastavení účinnosti zákona a preskúmaní jeho protiústavnosti buď nestihol rozhodnúť, alebo by jeho účinnosť od 15. marca ponechal v platnosti.

Stav je totiž taký, že ak by nový Trestný zákon platil čo i len pár minút, právna situácia mnohých ľudí blízkych vládnej koalícii by sa výrazne vylepšila a niektorí, napríklad Jaroslav Haščák, Peter Kažimír, Miroslav Výboh či Peter Žiga, by si mohli aj úplne vydýchnuť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hoaxy a propaganda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie