Denník N

Športový newsfilter: Brankár Húska naznačil, čo si myslí o vojne na Ukrajine. Putin by sa potešil

Adam Húska. Foto - TASR/Jaroslav Novák
Adam Húska. Foto – TASR/Jaroslav Novák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • brankárovi Adamovi Húskovi;
  • úspechu žilinských futbalistov do 19 rokov;
  • začiatku jarnej časti slovenskej futbalovej ligy;
  • návrate Anastasie Kuzminovej a
  • o tom, aký bol Super Bowl.

Víťazom týždňa sú žilinskí futbalisti do 19 rokov, porazeným Adam Húska.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Tomáš Čorej, druhého Michal Šášky, tretieho Ondrej Lauko, štvrtého Pavol Kliment, piateho Jana Sedláková a šiesteho Peter Kováč.


1. Húska a Putin

V ruskej KHL napriek pokračujúcej vojne proti Ukrajine pôsobí deväť slovenských hokejistov. Ich kritici už takmer dva roky vysvetľujú, že tým pomáhajú propagande Kremľa a normalizujú krajinu, ktorá cynicky napadla svojho suseda.

Ich zástancovia opakujú mantru o „apolitickom“ športe. Tvrdia, že našich hráčov v Rusku nezaujíma politika, nepodporujú vojnu a sústreďujú sa výlučne na hokej. Niektorí prízvukujú, že „nemajú na výber“, pretože sa zvýšila konkurencia v iných európskych ligách. Túto argumentáciu však týždeň čo týždeň spochybňujú samotní hokejisti.

Ukázalo sa to koncom minulého roka, keď Michal Čajkovský vo veľkom rozhovore pre miestne médiá vychválil Moskvu a tvrdil, že život na Slovensku je podobný ako v Rusku. Teda v tom Rusku, v ktorom prezident udeľuje milosti kanibalom a masovým vrahom, pretože sú ochotní ísť na front, – a v tom Rusku, v ktorom väznia ľudí len preto, že vojnu na Ukrajine nazývajú vojnou.

Ukázalo sa to začiatkom januára, keď sa brankár Július Hudáček pre kritiku prirovnal k ukrajinským obetiam ruskej agresie.

A ukázalo sa to aj tento týždeň, keď ďalší brankár Adam Húska na svojom Instagrame zdieľal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

hokejová reprezentácia

KHL

Športový newsfilter

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie