Denník N

Jeden by prepadol z histórie, druhý zo žurnalistiky

Tucker Carlson sa baví na slovách Vladimira Putina. Zdroj - TCN
Tucker Carlson sa baví na slovách Vladimira Putina. Zdroj – TCN

Každý, kto učí budúcich televíznych novinárov, by mal toto predstavenie uvádzať ako príklad, ako môže lenivého, namysleného a zbabelého autora prevalcovať ostrieľaný profesionál.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je britský novinár a spisovateľ

Kým sa ho boľševici nepokúsili uviesť do praxe, bol komunizmus okrajovou ideológiou. Nakoniec bol jeho výsledkom systém vybudovaný na masovom vraždení a systematických klamstvách.

Prístup Vladimira Putina je podobný: jeho chabá teória vedie k zničujúcim výsledkom. Chce odstrániť Ukrajinu nielen ako politickú, ale aj ako kultúrnu a jazykovú entitu. Ako vysvetlil vo svojom viac ako dvojhodinovom interview s americkým polemikom (váham ho nazvať novinárom) Tuckerom Carlsonom, samotná existencia Ukrajiny je z jeho pohľadu geopolitickou a historickou anomáliou. Rusko preto oprávnene podniká vojenské kroky na jej ukončenie. Toto je rovnaký prístup, aký zaujal Stalin k anomálnym kulakom a k pomýleným tvrdohlavcom, ktorí odmietli prijať diktatúru proletariátu.

Nešlo však len o Ukrajinu. Poľsko sa v televíznom rozhovore objavilo najmenej 30-krát.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Komentáre

Teraz najčítanejšie