Denník N

Opitý šofér pod Tatrami zdemoloval značku, za dva dni poznal trest. Danko po mesiaci nakrúca video o ohnutom železe

Andrej Danko a poškodený semafor v Dúbravke. Foto - TASR a magistrát BA
Andrej Danko a poškodený semafor v Dúbravke. Foto – TASR a magistrát BA

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Opitý šofér minulú nedeľu na ceste do Svitu narazil do dopravnej značky a úplne ju zdemoloval. Na mieste nehody ho policajti podrobili skúške na alkohol. Nafúkal 2,5 promile, hneď ho zadržali a obvinili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O dva dni už bol 49-ročný vodič zo Štrby právoplatne odsúdený v rámci superrýchleho konania.

Od Okresného súdu v Poprade v utorok 6. februára dostal podmienečný trest na štyri mesiace so skúšobnou dobou 18 mesiacov a zákaz šoférovania na dva a pol roka.

Ako šofér smerom na Svit zdemoloval dopravnú značku. Foto – FB Polícia SR, Prešovský kraj.

Nehoda Andreja Danka z SNS nie je uzavretá ani mesiac po tom, čo podpredseda parlamentu nabúral do semaforu v bratislavskej Dúbravke. S poškodeným autom hneď zamieril domov bez toho, že by zavolal políciu alebo tiesňovú linku, a tak test na alkohol robil až s odstupom 15 hodín. Momentálne sa čaká na znalcov, ktorým dali skúmať Dankov náraz do semaforu a technický stav auta tesne pred nehodou.

Predseda SNS v nedeľu nakrútil video, v ktorom obviňoval moderátora TA3 Richarda Dírera z neobjektívnosti, lebo sa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka z Hlasu počas diskusie V politike pýtal na jeho nehodu.

„Dírer z TA3 opäť do mňa vŕtal za semafor. Za ohnuté železo, ktoré je zaplatené, opravené, nikomu sa nič nestalo,“ rozpráva do kamery Danko s tým, že čaká „na rozhodnutie vo veci“. Novinárovi vyčíta, že sa zaoberal jeho prípadom a nevšímal si Tomáša Hellebrandta z PS, ktorý sa minulý týždeň vzdal poslaneckého mandátu po tom, čo neoznámil svoju chorobu v žilinskej nemocnici.

Andrej Danko v nedeľu zverejnil video, ktorým kritizoval moderátora TA3 Richarda Dírera, že sa pýtal na jeho nehodu. Reprofoto N – FB A. Danka.

Policajti Dankovi klopali na dvere. Neotvoril.

Danko nabúral neskoro večer 11. januára a o incidente potom v priebehu nasledujúcich dní dával rozporuplné informácie. Ráno po nehode najprv televízii JOJ tvrdil, že sa mu nič nestalo, neskôr rozprával, že sa zranil a musel ísť k zubárovi na ošetrenie, pretože si zlomil zub. Odmieta, že by bol zvýhodnený, keď fúkal až po 15 hodinách, alkohol mu nezistili. Tvrdil, že skúške na alkohol sa podrobil, keď ho o to požiadali policajti na výsluchu.

Viacerí odborníci upozornili, že za

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Matúš Šutaj Eštok

Robert Fico

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie