Denník N

Keď nie potraty, tak znásilnenia. Ako sa ide na Slovensku znovu ubližovať ženám (Pod slnkom Jany Shemesh)

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

v téme týždňa píšem o novele Trestného zákona, ktorá zo Slovenska urobí menej bezpečnú krajinu, a osobitne sa to dotkne aj žien.

Profil týždňa je venovaný političkám, ktoré si myslia, že ich nedobehne, ak sa dajú do služieb mocibažným autoritárskym mužom. Ich stelesnením sa stala Katalin Novák, toho času na odchode z prezidentskej stoličky v Maďarsku.

V tipoch odporúčam rozhovor o tom, či sú svokry naozaj zodpovedné za krach vzťahov, a seriál inšpirovaný skutočným príbehom nenápadného páru s veľmi ťaživým a temným tajomstvom.


Téma týždňa: Už by nás to nemalo prekvapovať 

Téma trestných kódexov sa vo svojom finiši presunula do debaty o tom, že po novom sa skráti premlčanie znásilnenia z dvadsiatich na desať rokov. Môžeme tráviť hodiny úvahami o tom, či to bol úmysel s cieľom niekoho chrániť alebo chyba vyplývajúca z toho, že sa bez rozmyslu skracovalo hlava-nehlava.

Podstatné je, ako sa táto debata hlavne zo strany Smeru rámcuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pod slnkom Jany Shemesh

Silné ženy

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie