Denník N

Do súdnej rady prichádza nový člen. Môže to znamenať dosť hlasov na odvolanie Jána Mazáka

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

V utorok súdna rada zasadá po prvý raz vo vynovenom zložení. Minulý týždeň jej pribudol nový člen, sudca Najvyššieho správneho súdu Marián Fečík. Sudcom nie je ani tri roky, no jeho rozhodnutia dokázali vzbudiť verejný záujem.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda súdnej rady Ján Mazák pred dvomi mesiacmi odvolávanie z funkcie ustál. Navrhovateľom vtedy chýbal jeden hlas. Po minulotýždňovom zvolení nového člena súdnej rady sa to môže zmeniť.

K členom voleným sudcami pribudol sudca Najvyššieho správneho súdu Marián Fečík, ktorého si zvolili sudcovia Najvyššieho a Najvyššieho správneho súdu 48 hlasmi zo 79 možných. Jeho protikandidát Michal Novotný získal 20 hlasov.

Odvolávanie Mazáka na programe súdnej rady nie je, no Denník N sa Fečíka na jeho prípadný postoj k predsedovi súdnej rady pri takomto hlasovaní opýtal. Rovnako aj na to, ako vnímal pôsobenie súdnej rady pod vedením Mazáka.

Marián Fečík. Foto – TASR

„Na mnohé veci týkajúce sa posledných rokov pôsobenia súdnej rady mám

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Najvyšší správny súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie