Denník N

Zoroslav Kollár zacielil na šéfa ÚPN, ktorý vyvrátil jeho hoax o Korčokovi

Terčom Zoroslava Kollára sa stal šéf ÚPN, ktorý upozornil na nepravosť ním šírených dokumentov.
Terčom Zoroslava Kollára sa stal šéf ÚPN, ktorý upozornil na nepravosť ním šírených dokumentov.

Podvrh o údajnej Korčokovej spolupráci s ŠtB vypracoval podľa Jerguša Sivoša človek, ktorý zrejme dobre poznal fungovanie komunistickej rozviedky.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Odborník na činnosť ŠtB a predseda Správnej rady Ústavu pamäti národa (ÚPN) Jerguš Sivoš mal nezvyčajný víkend. Keď sa v sobotu večer vrátil z rodinnej dovolenky, začali mu chodiť správy od známych. Upozorňovali ho na nové video Zoroslava Kollára, ktorý ho označil za marketingový nástroj prezidentského kandidáta Ivana Korčoka.

„Video som si pozrel a v rámci edukatívnej chvíľky som ho ukázal aj svojmu 17-ročnému synovi. Využil som ho ako názorný príklad manipulatívneho ohýbania faktov a vedomého očierňovania,“ hovorí Sivoš.

Kollár vo videu vyzval politikov, aby sa postarali o jeho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Prezidentské voľby 2024

Zoroslav Kollár

Slovensko

Teraz najčítanejšie