Denník N

Skončil, lebo nechcel ísť k lekárom. Príbeh Bartošáka odhaľuje, čo môže spôsobiť psychická záťaž športovca

Český brankár Patrik Bartošák. Foto - TASR/Michal Svítok
Český brankár Patrik Bartošák. Foto – TASR/Michal Svítok

Český brankár má príbeh plný škandálov; v Spišskej Novej Vsi upozorňujú, že nie je ojedinelý.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prestupové obdobie v slovenskej hokejovej extralige vrcholí, v strede týždňa sa definitívne uzavrie. Viaceré kluby po celom Slovensku nečakane riešia brankársky post.

Na západe je to Slovan Bratislava, ktorý sa dohodol na ukončení kontraktu so zraneným Jaredom Coreauom a hľadá slovenskú alternatívu.

V strede Slovenska je to Banská Bystrica, ktorá chce reagovať na časté zdravotné problémy slovinského reprezentanta Gašpera Krošelja.

Aj na východe riešia brankársku otázku v Spišskej Novej Vsi, v druhom tíme základnej časti.

„Pred určitými vecami sme si dlhšie ‚zatvárali‘ oči, keďže výsledky boli viac ako výborné. Je pre nás v klube ponaučením do budúcnosti, aby sme podobnú chybu nezopakovali. Vieme, čo v play-off rozhoduje, a preto posledné týždne pracujeme na posilnení brankárskeho postu,“ hovoril ešte minulý týždeň generálny manažér klubu Richard Rapáč.

Hneď nasledujúci deň prekvapil klub známym, kontroverzným menom. Na Spiš zamieril Patrik Bartošák.

Český brankár mal v minulosti psychické problémy a bojoval so závislosťou od alkoholu. Mal viaceré škandály, z domáceho násilia ho obvinila priateľka a z napadnutia vlastný otec.

Vedenie klubu dalo do stávky vlastnú reputáciu, keď v minulosti sami v podobných témach vystupovali ako moralisti. Išli do risku.

Angažmán Patrika Bartošáka napokon trval len tri dni.

V texte sa dočítate:

  • kto je Patrik Bartošák a aké mal excesy;
  • prečo ho vzali do Spišskej Novej Vsi;
  • aký bol dôvod jeho rýchleho konca;
  • čo má spoločné s Réwayom či Hudáčkom.

Šancu na NHL si zničil

Bartošák patril medzi veľké brankárske talenty. V roku 2013 ho draftoval Los Angeles Kings, no debutu v profilige sa nedočkal. Po škandále musel vymeniť zámorie za Šumperk a Vítkovice.

V roku 2013 bol pritom vyhlásený za najlepšieho brankára juniorskej CHL aj WHL. O dva roky neskôr získal prestížny Calder Cup s tímom AHL Manchestrom Monarchs a od Los Angeles dostal trojročný nováčikovský kontrakt.

Ale prišiel november.

Bartošák skončil vo väzení po tom, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Alkoholizmus

Hokej

Hokejová extraliga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie