Denník N

Zima v Slovane: Najprv prišla reakcia Kmotríka st. na zápas s Rusmi, potom pokyn pre novinárov na tlačovke

Vladimír Weiss st. a Ivan Kmotrík ml. Foto - TASR/František Iván
Vladimír Weiss st. a Ivan Kmotrík ml. Foto – TASR/František Iván

Slovan hrá vo štvrtok baráž o osemfinále Európskej konferenčnej ligy proti rakúskemu Sturm Graz.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zimná prestávka bola v Slovane plná prešľapov, hoci klub čaká dôležitý dvojzápas o postup do osemfinále EKL.

Slovan sa medzi jesennou a jarnou časťou sezóny výrazne oslabil. A nielen preto, že z mužstva odišli štyria hráči a prišli iba dvaja. Nejde o počet príchodov a odchodov, ale skôr o to, že Slovan stratil kvalitu.

Najmä odchod Aleksandara Čavrića je obrovská strata. Tak isto ako oslabenie možno vnímať aj prestup Lucasa Lovata. Brazílčan nastupoval ako ľavý obranca a tento post je vo futbale zvlášť háklivý.

Okrem spomenutej dvojice zo Slovana odišiel ešte aj Malik Abubakari. Ten sa však v klube nepresadil a v jeho prípade sa nedá hovoriť o oslabení, len o odchode z klubu. To isté platí aj o Uchem Agbovi, s ktorým Slovan ukončil spoluprácu. Nigérijský legionár takmer vôbec nehrával a tréneri ho dokonca preradili do druholigového béčka.

Do mužstva pribudli stopér Spyros Risvanis a útočník Gerson Rodrigues. V zime sa hovorilo najmä o druhom spomenutom, ktorý má extrovertnú povahu a doma v Luxembursku čelí súdnemu procesu za trojnásobné napadnutie.

V Slovane by mal nahradiť Čavrića. Namiesto Lovata klub nezískal žiadneho ľavého obrancu.

Okrem toho, Slovan odohral zápas proti ruskému Dinamu Moskva, čo je v súčasnej situácii, keď drvivá väčšina európskych klubov ignoruje ruských súperov, absurdné.

Slovan si týmto krokom pohneval časť svojich fanúšikov. Okrem iného aj preto, že dodnes o tomto zápase oficiálne neinformoval. Na jeho webe v prehľade odohraných duelov doteraz nenájdete výsledok spomenutého zápasu. Slovan vydal len krátku správu s výsledkom a so svojou zostavou. Z ostatných zápasov pritom Slovan ponúkol kompletný servis vrátane hlasov hráčov i fotografií.

Práve zápas s Dinamom viedol k tomu, že pražská Slavia zrušila očakávanú generálku so slovenským majstrom. V Slovane sú aj preto nespokojní so zimnou prestávkou.

V texte sa dozviete:

  • aký dostali pokyn novinári;
  • čo si myslia funkcionári Slovana o zrušenom zápase so Slaviou;
  • čo ich mrzí;
  • ako vnímajú zmeny v tíme;
  • prečo sa im nepodarilo priviesť do mužstva viac posíl.

Pokyn pre novinárov

Veľmi netradične sa Slovan správal aj pred začiatkom jarnej časti ligovej súťaže. Všetky kluby tradične v posledných dňoch pred štartom ligy usporadúvajú tlačové konferencie, na ktorých informujú nielen novinárov, ale predovšetkým fanúšikov, čo majú nové.

Ľudia chcú, prirodzene, vedieť najmä o zmenách v tíme, ale aj o ambíciách či iných novinkách. Slovan túto tlačovku neusporiadal.

Navyše, tréner Weiss verejne nevystúpil mesiac.

Vladimír Weiss st. nehovoril s novinármi mesiac. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Naposledy hovoril s novinármi na začiatku zimnej prípravy 10. januára a potom až pred piatkovým zápasom v Žiline pre televíziu Nova Sport, ktorá vysielala z tohto stretnutia priamy prenos. Následne aj na tlačovej konferencii po zápase.

Novinári pred ňou dostali

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Slovan pod Kmotríkovcami

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie