Denník N

IIHF narýchlo predišla hanbe. Ako však je možné, že Rusko má stále šancu hrať na olympiáde?

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Rusko a Bielorusko vylúčili len na hokejovú sezónu 2024/2025.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

24. február 2022 je deň, ktorý „časť” sveta prezentuje ako začiatok ruskej špeciálnej operácie a ktorý všetci poznajú ako začiatok Rusmi rozpútaného vojenského konfliktu na Ukrajine.

Zároveň je to len štyri dni po tom, ako sa skončili zimné olympijské hry v Pekingu. Veľké športové podujatie, ktoré má pre Vladimira Putina špeciálny význam.

Od momentu, keď Rusko s pomocou Bieloruska zaútočilo na územia Ukrajiny, majú športovci z týchto dvoch krajín zákaz reprezentovať krajinu na prestížnych medzinárodných podujatiach.

Výnimkou nie je ani hokej, kde o osude ruskej a bieloruskej reprezentácie každoročne rozhoduje Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Tá zasadá začiatkom tohto týždňa.

Už v pondelok však oznámila verdikt, že rovnako ako v tomto ročníku bude platiť vylúčenie Ruska a Bieloruska z medzinárodných súťaží aj ďalšiu sezónu – 2024/2025.

„Na základe dôkladnej analýzy Rada IIHF dospela k záveru, že opätovné začlenenie ruských a bieloruských tímov do súťaží IIHF zatiaľ nie je bezpečné,“ uviedla v krátkosti.

Rozhodnutie Rady IIHF má tri jasné závery:

Po prvé, Rusko a Bielorusko nebudú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Olympijské Slovensko

Vojna na Ukrajine

Zimné olympijské hry

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie