Denník N

Boxová ulička: V F1 sa tesne pred začiatkom sezóny hovorí o prípadoch Andretti a Horner

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aktuálne predsezónne obdobie nie je zďaleka nudné, a aj keď sme si zvykli, že v posledných rokoch sa toho deje aj medzi sezónami pomerne dosť, tak tento rok môžeme hovoriť o nadpriemere nečakaných udalostí.

F1 odmietla žiadosť tímu Andretti o jeho vstup, čo vyvolalo búrku nevôle na viacerých frontoch. V zákulisí sa však vraj aj naďalej hýbe kadečím v snahe zmeniť postoj Liberty Media a tímov.

Po nečakanom oznámení o Hamiltonovom prestupe do Ferrari od roku 2025 prišiel ďalší neočakávaný moment. Šéf tímu Red Bull Christian Horner je vyšetrovaný pre údajné nevhodné správanie. Všetky indície naznačujú, že nejde o žiadnu maličkosť a celá vec môže mať neblahý vplyv aj na napohľad neohrozený tím okolo Maxa Verstappena.

Tímy začali s predstavovaním lakovania, a aj keď sme v niektorých prípadoch videli aj monoposty, musíme počítať s tým, že na predsezónnych testoch to môžu byť veľmi odlišné stroje. Nielen o týchto témach sme sa rozprávali s dlhoročným štatistikom F1 Alešom Norským.

Pozdravuje vás Laco Urbán.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Boxová ulička

Formula 1

Motorizmus

Športové podcasty Denníka N

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie