Denník N

Pellegriniho poslanci pochopili, že premlčanie znásilnenia musia opraviť. Tittel: Mama by ma vyfackala, keby som ublížil ženám (+ video)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Pýtali sme sa poslancov Hlasu, prečo hlasovali za novelu Trestného zákona – a aj za skrátenie premlčania znásilnenia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Už aj poslanci koalície pripúšťajú, že skrátenie premlčania na znásilnenie je problém.

Po vyhlásení premiéra Roberta Fica z pondelkového večera, že novelu Trestného zákona má opraviť prezidentka, to po ňom opakujú aj koaliční poslanci.

Novelu pritom zdržiava premiér Fico – ešte ani v utorok zákon nepodpísal. Kým ho nepodpíšu predseda vlády a predseda parlamentu, nemôže na posúdenie odísť k prezidentke.

Peter Pellegrini je práve v kampani k prezidentským voľbám. V utorok vyzval hokejový zväz, aby zobral na majstrovstvá sveta aj hokejistov z KHL, či kritizoval svojho konkurenta Ivana Korčoka. K premlčaniu znásilnenia sa Pellegrini nevyjadril.

V parlamente sme oslovili poslancov Hlasu a pýtali sme sa ich, prečo hlasovali za novelu Trestného zákona a aj za skrátenie premlčania znásilnenia – a čo s tým teraz budú robiť.

Video: Tittel, Puškárová, Migaľ a Puci z Hlasu hovoria, prečo hlasovali za premlčanie znásilnenia (autorky: Lucia Osvaldová, Kamila Šebestová)

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie