Denník N

Danko chce vládnuť tvrdou rukou a chváli sa, že vyberal moderátora RTVS

Foto N - Šimon Kern
Foto N – Šimon Kern

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko pred prezidentskými voľbami pritvrdzuje a jeho vyjadrenia už nemajú ďaleko k výrokom autoritárskych vodcov.

Vyhráža sa ďalšími personálnymi výmenami – najnovšie dôležitého a odborného postu štátneho hygienika Jána Mikasa – a opakovane sa zaoberá úvahami o ovládnutí RTVS, ktorá by podľa neho mala úplne prísť o svoju verejnoprávnosť a fungovať ako televízia v Poľsku v čase, keď tam do vlaňajška vládla konzervatívna strana Právo a spravodlivosť.

Danko v pondelok v TA3 dokonca povedal, že počas vlády Smeru, SNS a Mosta-Híd v rokoch 2016 až 2020 osobne schvaľoval, kto v nej bude moderovať nedeľnú politickú diskusnú reláciu, čo je priamy zásah do fungovania telerozhlasu. Zatiaľ žiaden politik nepriznal, že rozhodoval o dianí v RTVS. Predseda SNS teraz úplne otáča spôsob debaty o verejnoprávnom médiu a chváli sa tým, že o ňom rozhodoval.

SNS podľa informácií Denníka N už počas prvých koaličných rokovaní

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Médiá

RTVS za Machaja

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie