Denník N

Zoroslav Kollár na súde nevypovedal. Pred vyšetrovateľom však priznal, že Kočner bol jeho prvým klientom

Foto N
Foto N

Na Špecializovanom trestnom súde sa začal proces s vplyvným právnikom Zoroslavom Kollárom, exsudcom Richardom Molnárom aj advokátom Tomášom Kulákom. Podozrenia o korupčnej chobotnici, ktoré odhalila Kočnerova Threema, sa tak presunuli na súd.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď v máji pred dvomi rokmi prišiel vplyvný konkurzný právnik Zoroslav Kollár na Špecializovaný trestný súd, nezdržal sa tam dlho. Sudkyňa Ružena Sabová vtedy schválila dohodu o vine a treste, ktorú predtým Kollár uzavrel s prokurátorom.

Do väzenia nešiel. Za podplácanie aj branie úplatkov dostal peňažný trest 70-tisíc eur.

V utorok prišiel Kollár na súd do Pezinka opäť. Tentoraz je jasné, že súdny proces sa neskončí tak rýchlo ako v roku 2022. Kollár obžalovaný zo zasahovania do nezávislosti súdu pred sudcom Miroslavom Mazúchom vyhlásil, že je nevinný.

S novinármi sa nebavil. V decembri pri prvom pokuse o rozhovor len stručne odkázal: „Apage satanas“, teda „odstúp satan, pokušiteľ“. V utorok mal tento odkaz už vytlačený na tričku.

Korupčná chobotnica z Kočnerovej Threemy sa dostala na súd

Zatiaľ čo v máji 2022 sa Kollár priznal k podplácaniu v kauze bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského a k úplatkom za krytie nelegálnej výrobne cigariet, pri aktuálnej obžalobe by jeho priznanie znamenalo aj to, že potopí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauzy Búrka a Víchrica

Zoroslav Kollár

Slovensko

Teraz najčítanejšie