Denník N

Fico napísal Dolinkovej, aby umožnila Kotlárovi prešetriť covid. Pellegrini potvrdil, že Mikas skončí

Koláž N
Koláž N

Premiér napísal ministerke zdravotníctva list, kde žiada, aby poskytla splnomocnencovi vlády údaje. Peter Kotlár Denníku N na otázky odpovedal: „To asi nemyslíte vážne. Nech sa vám darí a nepíšte mi prosím.“

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda Národnej rady a prezidentský kandidát Peter Pellegrini (Hlas) povedal, že hlavný hygienik Ján Mikas skončí vo funkcii. „Bude odvolaný ešte dnes, najneskôr zajtra,“ povedal pre Pluska.sk. Koniec Mikasa požaduje v posledných dňoch Slovenská národná strana. Pellegrini tvrdí, že to nie je reakcia na Dankov tlak na jeho odvolanie.

„Beriem toto rozhodnutie na vedomie,“ zareagoval Mikas svojím typicky vecným štýlom na odvolanie. Úrad viedol takmer osem rokov, verejne známou tvárou sa stal až počas pandémie covidu. Obmedzenia zasahujúce aj do osobných slobôd, ktoré sa najmä v rokoch 2020 až 2022 pri obmedzovaní šírenia covidu prijímali, radikálne rozdelili spoločnosť a hlavný hygienik sa stal jedným z terčov nenávisti.

K téme covidu sa po voľbách vrátila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Koronavírus

  Očkovanie proti koronavírusu

  Peter Pellegrini

  Zdravotníctvo

  Zuzana Dolinková

  Slovensko

  Teraz najčítanejšie