Gólu do bránky Realu zabránil letmý dotyk ruky hráča Lipska. Mal platiť, hneval sa tréner

Brahim Díaz rozhodol zápas v Lipsku. Foto - TASR/AP
Brahim Díaz rozhodol zápas v Lipsku. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Liga majstrov sa vrátila prvými zápasmi vyraďovacej fázy.

Lipsko v úvodnom osemfinálovom zápase privítalo Real Madrid, s ktorým ho spájala zaujímavá štatistika. V ostatných 15 zápasoch v tejto súťaži s nemeckými tímami prehral Real jediný – v minulej sezóne práve s Lipskom. Tentoraz to však bolo inak a Real pravdepodobne rozhodol o postupe už v prvom zápase.

A mohol za to jediný dotyk ruky súpera a následná genialita Brahima Díaza v štýle Messiho. Real vyhral 1:0.

V druhom zápase Manchester City nastúpil v Kodani, slovenský reprezentant Denis Vavro tak strážil Erlinga Haalanda. Vo veľkej európskej súťaži Manchester City nikdy nevyhral nad dánskym súperom. Doteraz, zápas sa skončil 1:3.

Zostrihy nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.

O osude dvojzápasu zrejme rozhodol jeden dotyk rukou. Benjamin Šeško, obrovský slovinský talent, má len 20 rokov, no už 25 reprezentačných štartov. Chcú ho všetky významné kluby z Premier League.

Proti Realu Madrid bol od začiatku najvýraznejší, v desiatej minúte mohol mať na konte hetrik. Jeden gól aj skutočne dal, no neplatil pre kurióznu situáciu.

Lipsko v 3. minúte zahrávalo rohový kop. Brankár Andrij Lunin odrazil loptu na úroveň šestnástky, no lopta sa vrátila Šeškovi na hlavu. Z bezprostrednej vzdialenosti hlavičkoval do prázdnej brány.

On v ofsajde nebol, napriek tomu rozhodca Irfan Peljto zapískal a gól neuznal. Kolegovia pri systéme VAR mu dali za pravdu. Dôvod?