Denník N

Ráno s NHL: Budúcnosť Arizony je opäť otázna. Problémy jej môže spôsobiť aj postup do play-off

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 

Video s bielym práškom stálo Adama Ružičku nateraz miesto v Arizone aj v reprezentácii.

Pre Arizonu je to zlá správa, ktorá pripomenula, že sa stále hlasnejšie v posledných dňoch hovorí o premiestnení klubu do iného amerického štátu.

Najväčším problémom Arizony zostáva hala, keďže tím už druhú sezónu za sebou hrá svoje domáce zápasy v Mullet Arene, ktorá má kapacitu menej ako 5-tisíc miest. Len pre porovnanie, iba tri tímy v AHL majú menšie domáce štadióny ako Arizona.

Nový štadión v areáli Arizona State University je v skutočnosti krásnou a modernou vysokoškolskou arénou. Ako však upozorňuje aj kanadský portál Sportsnet, nie je to v žiadnom prípade aréna, v ktorej by sa mala hrať najlepšia hokejová liga sveta.

Rada guvernérov NHL nakoniec aj pod tlakom komisára Garyho Bettmana povolila využívanie Mullet Areny do roku 2025. Tento ústupok bol však pôvodne urobený s prísľubom, že vedenie klubu v dohľadnej budúcnosti nájde nejakú náhradu a ideálne začne so stavbou nového a tiež väčšieho štadióna.

Netrpezlivosť v štruktúrach NHL v posledných mesiacoch rýchlym tempom narastá, keďže doteraz nepoznáme zo strany Coyotes žiadne konkrétne riešenie.

Situácia je už natoľko bizarná, že klub by mohol čeliť novým problémom aj v prípade postupu do play-off.

V noci nehral žiadny Slovák, no včera večer proti sebe nastúpili Šimon Nemec a Erik Černák pri prehre New Jersey s Tampou 1:4. Ani jeden nebodoval.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Je to trochu trápne

Coyotes oficiálne stále trvajú na tom, že skúmajú viacero možností výstavby novej arény. Začiatkom februára podľa populárneho insidera Elliotta Friedmana už vedenie klubu potvrdilo, že požiadalo o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie