Denník N

Falošná dráma a dojem, že ide o PR projekt pre FIFA. Dokument Kapitáni – majstrovstvá sveta nie je skutočným dokumentom

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Žáner športových dokumentov zažíva v súčasnosti svoju zlatú éru, streamingové platformy a spoločnosti sa predháňajú v tom, kam sa im podarí zaviesť potenciálneho diváka a čie najväčšie tajomstvá dokážu odhaliť pred čo najširšou masou.

Prírastok z konca kalendárneho roka Kapitáni – majstrovstvá sveta v tomto smere dokonale vystihuje aktuálny stav a problémy tohto čoraz populárnejšieho žánru.

Kým v minulosti si produkčné spoločnosti starostlivo vyberali, čo športovému obecenstvu prinesú a hlavne v akej kvalite, dnešný stav odráža skôr potrebu zaplniť knižnicu a priživiť sa na „efekte Drive to Survive“, ku ktorému sa dostaneme neskôr.

Netflix počas pandémie celosvetovo prerazil s basketbalovým Posledným predstavením (Last Dance), veľkú chválu si vyslúžil dlhodobý projekt Neslýchané (Untold), nedávno mal mimoriadny celospoločenský ohlas Beckham, ale čoraz viac sa uchyľuje k imidžovým záležitostiam, pripomínajúcim zákazkovú výrobu.

Do tejto kategórie zapadá 6-dielny seriál Kapitáni – majstrovstvá sveta (Captains of the World), ktorý vyšiel na Netflixe tesne pred Silvestrom. Ide o spoločný projekt streamovacej platformy s Medzinárodnou futbalovou Federáciou (FIFA) a jej službou FIFA+.

Zároveň je to voľné pokračovanie projektu Captains: The Chosen Few. Oficiálna synopsa znie: „Nahliadnite do šatní aj priamo na futbalové ihriská v dokumentárnom seriáli, ktorý zblízka sleduje všetkých 32 reprezentačných tímov v boji o titul majstra sveta v roku 2022.“

Ono to však nie je úplne pravda.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie