Denník N

Bödör, Výboh, Gašpar na slobode, Martin M. Šimečka vo väzení. Ficova predstava o spravodlivosti

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vždy je riskantné, ak novinári píšu o sebe. Novinári chcú pozorovať a kontrolovať, ako vládnu politici. Nemali by sa tlačiť do stredu diania. Ale niekedy to inak nejde. Vo svete Ficovej pomsty majú novinári špeciálne postavenie.

Robert Fico a jeho ľudia už dlho skúšajú urobiť z nezávislých novinárov nepriateľov štátu. Odmietajú im odpovedať na otázky. Útočia na konkrétne redakcie a konkrétnych novinárov, špeciálne nechutne na novinárky.

Len pred týždňom prenasledoval Ficov poradca Erik Kaliňák Mariána Leška a dnes podali Ficovi ľudia trestné oznámenie na Martina M. Šimečku.

Navrhujú ho stíhať za výrok z diskusie Ako zachrániť demokraciu. Šimečka hovoril o zbabelosti Roberta Fica, ktorý sa neodvážil ísť ani do Kyjiva, urážal Ukrajinu a spochybňoval, či je v Kyjive vôbec vojna. V tejto súvislosti Šimečka povedal, že Fico to hovorí ako premiér malého zbabelého národa, ktorý na rozdiel od Ukrajincov ani v histórii viac nemal, ako mal odvahu brániť sa.

V skutočnosti sú však Šimečkove slová len zámienkou. Robert Fico, Erik Kaliňák, Richard Glück či Juraj Gedra nie sú národní buditelia zo štúrovských čias a ani partizáni z SNP. Oni len využívajú každú príležitosť, aby mohli zaútočiť na tých, ktorí sa ešte nezľakli.

Trestné oznámenie na Martina M. Šimečku je ďalší pokus prekryť tému znásilnení. Tá im ubližuje, lebo útok na ženy sa týka aj ich voličiek. Tam zrazu neplatí delenie na ich ľudí a nepriateľov. Aj ich manželky, dcéry, sestry, kamarátky, kolegyne a mamy chápu, že znížiť ochranu žien pred sexuálnymi násilníkmi je zlo.

Trestné oznámenie je však aj signál

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Médiá

Komentáre

Teraz najčítanejšie