Denník N

Developer na Kollárovom námestí nezískal povolenie na výrub stromov, orezáva ich kvôli presadeniu

Miesto budúcich garáží na Kollárovom námestí. Foto – Soňa Mäkká
Miesto budúcich garáží na Kollárovom námestí. Foto – Soňa Mäkká

Mestská časť Staré Mesto hovorí, že presádzanie drevín je rovnako fyzický zásah ako výrub a časť stromov to nemusí prežiť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Developer, ktorý chce stavať podzemnú garáž na Kollárovom námestí v Bratislave, začal orezávať stromy na mieste budúcej garáže. Mestská časť Staré Mesto, ktorá je správcom zelene, so zásahmi nesúhlasí a na miesto vo štvrtok ráno privolala políciu.

„S presadením stromov, rovnako ako s výrubom či orezom, musí súhlasiť správca zelene a potenciálne výrubové povolenie musí prejsť naším orgánom ochrany prírody. Takéto platné povolenie Parking House, a. s., momentálne nemá, na čo sme ich aj písomne 2. februára upozornili,“ hovorí starosta Starého Mesta Matej Vagač.

Spoločnosti Parking House, a. s., prenajalo park na 50 rokov hlavné mesto za primátora Andreja Ďurkovského (KDH), firma má platné stavebné povolenie na stavbu garáže. V minulosti trikrát žiadala mestskú časť o povolenie na výrub drevín, ale neuspela.

Majiteľom pozemkov

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Ochrana prírody

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie