Tisícpäťsto fanúšikov pochodovalo Grazom a niektorí aj hajlovali. Weiss ml. sa zachoval hlúpo, otec to zobral na seba

Vladimír Weiss ml. po vylúčení. Foto - TASR/Jakub Kotian
Vladimír Weiss ml. po vylúčení. Foto – TASR/Jakub Kotian

Slovan prehral na ihrisku Sturmu Graz 1:4 v prvom zápase play-off o účasť v osemfinále Konferenčnej ligy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Odohrali sme dva rozdielne polčasy – prvý vynikajúci, druhý nie dobrý,” touto vetou začal svoje hodnotenie zápasu tréner Slovana Vladimír Weiss st. A presne táto veta vystihuje zápas, v ktorom Slovan prehral na ihrisku Sturmu Graz o tri góly.

Postup do osemfinále Európskej konferenčnej ligy je preto teraz už iba utópiou. Okrem vysokého manka z úvodného zápasu je dôvodom aj to, že Slovan sa v zime výrazne oslabil, má úzky káder a v odvete nemôže nastúpiť jeden z jeho kľúčových hráčov – Vladimír Weiss ml.

Trénerov syn dostal červenú kartu za nezmyselný a hlúpy faul po desiatich minútach od príchodu na ihrisko.

Uzavreté ulice aj doprava

Rakúske autority označili zápas za rizikový. Najmä pre zlú povesť, ktorá predchádza tvrdé jadro fanúšikov Slovana. Tých prišlo do Grazu až približne 1500.

Práve z tohto dôvodu bolo v Grazi niekoľko obmedzení. Policajti uzavreli pár ulíc, odstavili dopravu, v okolí štadióna zriadili tzv. bezpečnostnú zónu a od úvodu dohliadali na ultras Slovana, ktorí sa stretli už takmer štyri hodiny pred začiatkom zápasu v centre mesta.

Tradične na seba upozornili aj nevhodným správaním. Pri pochode na štadión rozhadzovali plechovky piva, ale aj prázdne fľaše od alkoholu všade okolo. Ešte horšie boli ich pokriky: „turkisch ghetto”, či „racists, fascists, hooligans”. Ten druhý zvyknú kričať, keď majú