Denník N

Kotlárova amnestia sa môže dotknúť desaťtisícov ľudí. Právnici varujú, že to nie je dobrý nápad 

Splnomocnenec vlády Peter Kotlár. Foto - TASR
Splnomocnenec vlády Peter Kotlár. Foto – TASR

Polícia udelila v súvislosti s porušovaním covidových opatrení zhruba 65-tisíc pokút za dva roky. Priestupková rehabilitácia je doteraz nevídané čudo, reaguje advokát a lekár Peter Kováč.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Covidová amnestia, ktorú navrhuje splnomocnenec vlády pre prešetrenie manažmentu pandémie Peter Kotlár (SNS), by sa mohla dotknúť niekoľkých desaťtisícov ľudí. Len polícia za dva roky eviduje zhruba 65-tisíc pokút, ďalšie mohol udeliť úrad verejného zdravotníctva. Konania o priestupkoch či pokuty by sa teraz mohli zvrátiť.

Kotlár v minulosti spochybňoval covid a robí to aj dnes, už ako splnomocnenec hovorí o takzvanej pandémii.

Vo štvrtok zvolal tlačovú besedu, kde oznámil, že vláde navrhne udeliť amnestiu na priestupky v súvislosti s pandémiou covidu. Kotlár neumožnil otázky novinárov a po svojom monológu odišiel. Vláda by sa podľa neho mala uznesením zaoberať už na najbližšom riadnom zasadnutí, zrejme budúci týždeň v stredu.

Kotlár má vo vláde podporu. Premiér Robert Fico (Smer) sa ho zastal napríklad v

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Očkovanie proti koronavírusu

SNS

Zdravotníctvo

Zuzana Dolinková

Slovensko

Teraz najčítanejšie