Denník N

Konflikt záujmov? Presne naopak: záujem konfliktov (udalosti týždňa)

Petková, Štrasser, Tódová a Hudák vyberajú udalosť, prešľap, podcenený moment a citát týždňa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zuzana Petková, riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu

Udalosť týždňa

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala Trestný zákon a urobila tak práve preto, že ho považuje za extrémne nebezpečný. Svojím konaním totiž dala priestor Ústavnému súdu pozastaviť účinnosť predtým, než by čo i len minútu platil a amnestoval mnohých podozrivých z korupcie. Prezidentkino veto by nemalo žiadny zmysel. Posúdenie ústavnosti by len zbytočne zdržalo. Parlament totiž už raz ukázal, že pokiaľ ide o beztrestnosť „našich ľudí“, vie nielen znásilniť právo, ale ako bonus ešte aj pošliapať po obetiach skutočných znásilnení.

Prešľap týždňa I

Poslanec Erik Kaliňák a ďalšia omladina Smeru podali trestné oznámenie na Martina M. Šimečku za „hanobenie“ národa, lebo sa im nepáči jeho výrok o zbabelosti Slovákov. Osoby, ktoré si užívajú imunitu na všetko, čo potárajú pri práci v pléne parlamentu, chcú trestať novinára za jeho komentár. Obsah podania by sa dal považovať za klasickú SLAPP žalobu, ktorá slúži na zastrašenie a je proti verejnému záujmu. Je však taký absurdný, že mladé pušky len strieľajú naslepo, pričom cieľom je ich internetové publikum.

Prešľap týždňa II

Za šéfa SIS chce vláda dosadiť súčasného štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti Pavla Gašpara. Svojho otca Tibora má síce vytetovaného na ľavom predlaktí, nikto však nepochybuje o tom, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Udalosti týždňa

Slovensko

Teraz najčítanejšie