Denník N

KDH podporí Korčoka už v prvom kole aj napriek výhradám niektorých krajských rád

Prezidentský kandidát Ivan Korčok. Foto - TASR
Prezidentský kandidát Ivan Korčok. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Rada Kresťanskodemokratického hnutia odhlasovala podporu občianskemu kandidátovi Ivanovi Korčokovi už v prvom kole. Rada riadi činnosť strany medzi dvomi snemami.

Rada rozhodla aj o tom, že kandidátku do eurovolieb povedie Miriam Lexmann, a do vedenia hnutia zvolila exministra spravodlivosti Viliama Karasa ako člena predsedníctva.

Majerský: Korčok má reálnu šancu uspieť

KDH zvolalo rokovanie rady do Zvolena krátko po stretnutí s Korčokom a tá odporučila svojim členom, aby ho volili za prezidenta.

„Tento kandidát má reálnu šancu získať spomedzi daných kandidátov post prezidenta republiky,“ konštatoval predseda KDH Milan Majerský.

Konzervatívci od Korčoka očakávajú, že bude zastupovať všetkých občanov vrátane kresťanov a konzervatívcov. „Bude tak rešpektovať ústavné hodnoty ochrany života, ľudskej dôstojnosti a manželstva medzi mužom a ženou,“ spresnil predseda KDH s tým, že Korčok sa pri rozhovoroch vyjadril, že je to aj jeho hodnotový svet.

Majerský tvrdí, že diskusia o podpore Korčoka bola „siahodlhá“, ale zdôraznil, že dôležitý je výsledok – a to podpora Ivana Korčoka.

Korčoka všetky krajské rady nepodporili

Šéfka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková pripustila, že sa v diskusii objavili aj hlasy niekoľkých krajských rád (nekonkretizovala ich), ktoré Korčoka nepodporovali. Vnímali ho viac ako liberálneho kandidáta.

Holečková však tvrdí, že sám Korčok sa pri rozhovore s vedením hnutia vyjadril, že mu je blízky hodnotový svet KDH.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

KDH

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie