Denník N

Danko pozýva Majerského do vlády. Predseda KDH mu vyčíta Trestný zákon aj sympatie k Rusku a Bielorusku

„Mám obavu u Petra, že neporazí Korčoka,“ povedal Andrej Danko o svojom koaličnom partnerovi a prezidentskom kandidátovi Petrovi Pellegrinim.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Poďte do vlády, prevezmite zodpovednosť, hovorí predseda SNS Andrej Danko predsedovi KDH Milanovi Majerskému štyri a pol mesiaca po voľbách. Viackrát počas nedeľnej politickej diskusie v TA3 mu zopakoval pozvanie, aby sa stal súčasťou koalície so SNS, Smerom a s Hlasom.

Štyrom stranám by sa podľa Danka ľahšie vládlo a mohli by prijímať aj ústavné zákony. Povedal mu, že nemá byť alibista. Ak by bolo KDH v koalícii, tak by mu mohli prechádzať aj návrhy na zmeny. Pýtal sa, prečo by sa koalícia mala zaoberať novelami hnutia, kým v koalícii nie sú.

„Pripadá mi to ako pytačky,“ reagoval Majerský na opakovanú ponuku na vstup do koalície. Dankove návrhy odmietol.

„Mrzí ma, že spolu nerokujeme viac,“ hovoril Danko. Ak by sa spojili SNS s KDH, boli by podľa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Ivan Korčok

KDH

Slovensko

Teraz najčítanejšie