Denník N

Trénerské duo spojila Artmedia a rozdelila reprezentácia. Weiss vďaka Hippovi zažil situáciu, na ktorú čakal rok

Tréneri Michal Hipp a Vladimír Weiss st. pred zápasom Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce. Foto - TASR/Martin Baumann
Tréneri Michal Hipp a Vladimír Weiss st. pred zápasom Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce. Foto – TASR/Martin Baumann

Bývalí kolegovia sa rozprávali celú predzápasovú rozcvičku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vladimír Weiss a Michal Hipp dosiahli ako trénerské duo výnimočné a na domáce pomery možno až neopakovateľné úspechy.

Od senzačnej cesty s Artmediou Petržalka do skupiny Ligy majstrov uplynulo už devätnásť rokov, od postupu Slovenska na majstrovstvá sveta štrnásť.

Spoločne fungovali bezmála dvanásť rokov. Rozdelila ich až reprezentácia. V nedeľu sa stretli prvýkrát ako trénerskí súperi.

Weiss ako tréner lídra, Hipp ako záchranca posledného tímu tabuľky. Slovan potvrdil rolu favorita a zdolal Zlaté Moravce presvedčivo 4:1.

ViOn v tejto sezóne vyhral len jediný súboj, a to o generálku na jarnú časť, keď namiesto Slovana hral v pražskom Edene proti Slavii Praha. Český klub zrušil pôvodne plánované stretnutie so Slovanom po tom, ako ten hral v príprave s ruským Dinamom Moskva.

V texte sa dočítate:

  • ako Weiss a Hipp prežívali vzájomný súboj;
  • ktorých zverencov z Artmedie inšpirovali;
  • či sa stane raz trénerom aj Weissov syn;
  • koľko hráčov posilní Slovan najbližšie dni.

Weiss ako ten mladší

Pre trénera Vladimíra Weissa staršieho bol nedeľňajší duel špecifický nielen pre vzájomnú konfrontáciu so svojím dlhoročným kolegom.

Prvýkrát v sezóne totiž zažil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Vladimír Weiss

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie