Denník N

Niekto pred súdom klame – buď Žiga z Hlasu, alebo odsúdený Kučerka so Slobodníkom

Norbert Bödör vychádza z budovy súdu. Foto N - Tomáš Benedikovič
Norbert Bödör vychádza z budovy súdu. Foto N – Tomáš Benedikovič

Po dvoch rokoch opäť vypovedal politik Peter Žiga. Hovoril o stretnutí z jari 2016 v hoteli Aston, kde podľa obžaloby hovorili v prítomnosti Norberta Bödöra aj o trestnom stíhaní jeho príbuzného. Žiga o stretnutí nevie. Svedkovia áno.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ešte pred týždňom sa podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas) z pojednávania na Špecializovanom trestnom súde ospravedlnil, vysvetlil to pracovnými povinnosťami. Tých mal v skutočnosti veľmi málo, opozičný pokus odvolať v Národnej rade ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú (SNS) trval len niekoľko desiatok minút, pretože vládni poslanci ho svojou neúčasťou zablokovali.

V tento pondelok už dôvod na ospravedlnenie nenašiel. A tak sa vládny politik Žiga aj s príbuzným Štefanom Žigom posadil do jednej lavice spolu s bývalým riaditeľom finančnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Bernardom Slobodníkom.

Nitriansky oligarcha Norbert Bödör na nich pozeral z lavice obžalovaných. Súdia ho v kauze, ktorej priebeh zásadne ovplyvní, ako dopadne práve prebiehajúci spor o novelu Trestného zákona. Ak by bola účinná od polovice marca, ako to naplánovala vládna koalícia Smeru, Hlasu a SNS, Bödöra už tento prípad nemusí viac zaujímať. Bude totiž premlčaný.

Kauza je však zaujímavá aj z hľadiska podpredsedu Národnej rady. Ten totiž popiera, že prebehlo stretnutie policajtov, vybavovača Bödöra a jeho príbuzného, na ktorom sa zúčastnil aj on – Peter Žiga. Opakovane tak popiera niečo, o čom pred súdom vypovedali už dvaja

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci

Peter Žiga

Slovensko

Teraz najčítanejšie