Denník N

V deň invázie bol Fico zaskočený, potom sa vrátil k ruskej propagande. Blaha už negratuluje Putinovi k sviatku

Shootyho nadčasová karikatúra z apríla 2015
Shootyho nadčasová karikatúra z apríla 2015

Hlavnou líniou prokremeľských politikov už nie je vychvaľovať Rusko, ale odvádzať pozornosť k tomu, čo robí Ukrajina a jej spojenci.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dva roky dozadu napísal podpredseda Smeru Ľuboš Blaha jeden zo svojich posledných statusov, v ktorých oddane velebil ruského prezidenta Vladimira Putina. Ešte 20. februára 2022 ho nazval mierotvorcom, ktorého by Slovensko malo podporovať.

„Prezident Vladimir Putin je zjavne jediný, kto chce v Európe zachrániť mier. Držme mu v tom palce,“ písal Blaha na sociálnej sieti.

O štyri dni neskôr spustil „mierotvorca“ Putin útok na Ukrajinu z územia Ruska, Bieloruska aj z jej okupovaných území vojskami, o ktorých aj ľudia zo Smeru tvrdili, že budú len cvičiť na vlastnom území. „Vojna na Ukrajine je jeden gigantický hoax, ktorý si vymysleli

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Vojna na Ukrajine

Slovensko

Teraz najčítanejšie