Denník N

Generácia TikTok: A ty prečo ešte nemáš botox? (Pod slnkom Jany Shemesh) 

Ilustračné foto - Anna Shvets, Pexels
Ilustračné foto – Anna Shvets, Pexels

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

v piatok ruské úrady informovali, že vo väzení zomrel odporca Vladimira Putina Alexej Navaľnyj. Okolnosti jeho smrti sú nejasné, zdá sa, že ruský režim klame ešte aj o dni, keď skutočne naposledy vydýchol. Je to taká ruská klasika, rovnako ako ponižovanie a trápenie jeho matky Ľudmily. Píšem o nej v profile týždňa.

V téme týždňa zase vysvetľujem, prečo mladé ženy neveria, že telesná pozitivita je skutočne fungujúci koncept.

Ponúkam aj tip na článok, ktorý dáva návod na výber základnej školy a na britský seriál o rozvodových právničkách.


 Téma týždňa: Preventívne proti vráskam 

Nedávno som si prečítala článok austrálskej spisovateľky Zoye Patelovej, ktorý ma mierne vyrušil. Písala v ňom o tom, ako ani nie tridsaťročné ženy (neskôr som pochopila, že to platí v menšom rozsahu aj pre mužov) chodia „preventívne“ na botox, lebo sú zhadzované na sociálnych sieťach, že majú vrásky.

Začala som si o tom čítať viac a pochopila som, že som teda poriadne včerajšia, keď som si botox a iné procedúry spájala so ženami o desať až pätnásť rokov staršími. Evidentne je to na TikToku trend, hoci sú lekári, ktorí pred tým varujú. Lenže tí nie sú takí silní ako iní lekári a lekárky či kliniky, čo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pod slnkom Jany Shemesh

Rodičovstvo

Silné ženy

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie