Denník N

Funkcionár za 20 miliónov? Ako chce Manchester United získať muža, ktorý je za úspechmi Brightonu aj Newcastlu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Manchester United začína novú éru. Po vlastníckom vstupe britského miliardára sira Jima Ratcliffa síce zatiaľ nekupuje popredných futbalistov, no darí sa mu získavať aspoň špičkových funkcionárov.

V posledných dňoch sa v anglickom futbale intenzívne diskutuje o tom, ako mu pravdepodobne vyjde akvizícia Dana Ashwortha, muža, ktorý stál za nedávnym vzostupom dvoch klubov z Premier League: Newcastlu United a Brightonu.

Ashworth je jedným z popredných funkcionárov anglického futbalu a špičkou vo svojom odbore.

Manchester United chce vytvoriť silnú štruktúru funkcionárov, ktorí by klub dokázali dostať znova na vrchol európskeho futbalu. Ak Ashworth napokon svoj „prestup“ z Newcastlu na štadión Old Trafford naozaj dokončí, United získa dôležitého transferového „guru“.

Ashworth na svojich predchádzajúcich pôsobiskách ukázal, že dokáže získať mladých hráčov s veľkým potenciálom za nižšie sumy. Práca s talentami a ich identifikácia boli vždy jeho silnou stránkou. A možno práve to United teraz potrebuje.

S Ashworthovým prechodom do United to však vôbec nie je jednoduché.

Jeho súčasný zamestnávateľ Newcastle United, kde momentálne zastáva funkciu športového riaditeľa, ho nechce pustiť len tak. Newcastle má ambíciu zaradiť sa dlhodobo medzi šesť najväčších klubov v Anglicku a Ashwortha na tento účel najal iba pred dvoma rokmi. Tomu sa však teraz podľa britských médií páči ponuka od United, kde by sa mal stať technickým riaditeľom, respektíve „riaditeľom futbalových operácií“ (tzv. director of football operations).

Keďže Newcastle a United sú aktuálne priamymi konkurentmi a Ashworth má stále platný kontrakt, kluby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie