Denník N

Calzona bude trénovať naraz Neapol aj slovenskú reprezentáciu. SFZ súhlasil a dal si tri podmienky

Francesco Calzona. Foto - TASR
Francesco Calzona. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Francesco Calzona sa stal novým trénerom SSC Neapol. Zároveň zostáva aj na poste trénera slovenskej reprezentácie. Na oboch pozíciách bude pôsobiť do posledného zápasu Neapolu v sezóne. V pondelok večer to oficiálne potvrdil Slovenský futbalový zväz (SFZ).

Calzona bude už tretím trénerom Neapola v aktuálnej sezóne. Začal ju Rudi García, ktorého v polovici novembra vystriedal Walter Mazzarri, toho teraz nahrádza Calzona.

SFZ informoval ešte o jednej zásadnej veci. Calzona s ním predĺžil zmluvu do konca roka 2025. V prípade postupu na majstrovstvá sveta 2026 by sa kontrakt automaticky predĺžil až do konca účinkovania slovenskej futbalovej reprezentácie na záverečnom turnaji. Pôvodná zmluva platila Calzonovi do konca majstrovstiev Európy, ktoré sa konajú v lete tohto roka.

Tri body vedúce k dohode

Neapol mal o Calzonu obrovský záujem. Cez víkend sa ešte hovorilo o dvojici kandidátov, pričom Calzona bol vraj až druhá voľba po Marcovi Giampaolovi.

Majiteľ SSC Neapol Aureli De Laurentiis však postupne urobil z Calzonu svoju prioritu a podarilo sa mu presvedčiť talianskeho trénera, aby súhlasil s ponukou, čo už potvrdil pre Sky Sport.

Išlo však o to, ako sa zachová SFZ. Je totiž nepredstaviteľné, aby „len tak“ pustil trénera, s ktorým len pred pár dňami podpísal novú zmluvu. Napokon však zástupcovia oboch strán našli riešenie.

Calzona zostane pri slovenskej reprezentácii a Neapol povedie iba do konca aktuálnej sezóny. Potom by mal zostať už len pri slovenskej reprezentácii.

„Až v nedeľu 18. februára prišla oficiálna žiadosť od SSC Neapol, aby Francesco Calzona mohol vykonávať popri funkcii hlavného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie súčasne aj funkciu hlavného trénera klubu. Po intenzívnych rozhovoroch s F. Calzonom a konzultáciách prezidenta SFZ Jána Kováčika, viceprezidenta pre štátnu reprezentáciu Karola Belaníka s členmi výkonného výboru sa SFZ rozhodol udeliť súhlas F. Calzonovi viesť aj SSC Neapol,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení SFZ.

Zväz však vyrokoval, že Calzona povedie Neapol, iba ak splní nasledujúce tri podmienky:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie