Denník N

Palkovič: Kotlár možno zistí, že sa počas pandémie urobilo veľa dobrej práce

Michal Palkovič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Michal Palkovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bývalý minister zdravotníctva Michal Palkovič sa stal novým predsedom kontrolného Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Nahradil Renátu Bláhovú, ktorú odvolala vláda na návrh ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej z Hlasu, čo jej umožnila novela kompetenčného zákona.

V rozhovore Palkovič hovorí:

  • ako vníma Petra Kotlára ako splnomocnenca vlády na prešetrenie covidu;
  • či je v poriadku, ak si súkromná zdravotná poisťovňa Penty Dôvera vyplatí zisky;
  • ale aj to, aké vzťahy má s ministerkou Dolinkovou a vládnym Hlasom.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková z Hlasu využila kompetenčný zákon a odvolala Renátu Bláhovú z postu šéfky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Vybrala si vás za jej nástupcu. Aké vzťahy máte s ministerkou?

Odovzdával som jej úrad ministra, stretávali sme sa vtedy relatívne intenzívne. Stretávali sme sa aj na rôznych akciách, až do momentu, keď mi zavolala, či by som sa neujal úradu pre dohľad.

Ministerka vám dala tú ponuku?

Áno.

O vás sa špekulovalo, že máte blízko k Hlasu najmä potom, čo ste jeho člena – Michala Fajina vymenovali na post riaditeľa nemocnice v Nitre. Aké vzťahy máte s Hlasom?

Ostávam odborným nominantom tak, ako som bol vo všetkých mojich funkciách. Pán riaditeľ Fajin bol dočasne vymenovaný v letných mesiacoch, aby viedol fakultnú nemocnicu. Bolo to potom, čo som musel vymeniť vedenie pre nie úplne transparentné kroky. Boli pre to podané aj trestné oznámenia. Potom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Michal Palkovič

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Zdravotníctvo

Zuzana Dolinková

Slovensko

Teraz najčítanejšie