Denník N

Bývalí prezidenti u Čaputovej hovorili o obavách z politiky. Schuster si myslí, že takýto parlament sme ešte nemali

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Zuzana Čaputová hostila svojich predchodcov v Prezidentskom paláci. Bývalí prezidenti chápu, že novelu Trestného zákona napadla na Ústavnom súde. Prinášame päť kľúčových bodov, prečo prezidentka považuje novelu za protiústavnú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Obdivujem vás, ako statočne bojujete. Stále sme pri vás, vydržte. Všetko dobré,“ vraví Rudolf Schuster, keď sa víta so Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci. A podaruje jej kvety.

Vzápätí sa jej prihovorí Ivan Gašparovič: „Som rád, že vám môžem dať túto kyticu.“

Na rad prichádza Andrej Kiska, ktorý s úsmevom vyriekne, že sa pripája k slovám Schustera. „Veľká vďaka,“ podotkne na adresu prezidentky a podá jej bukrétu.

Hlava štátu v utorok privítala svojich predchodcov na slávnostnom obede, ktorý sa zvykne konať začiatkom roka. Tradíciu zaviedol počas svojho úradovania Kiska.

Po vyše hodine štvorica predstúpi pred novinárov. „Bolo to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Kiska

Ficova vláda

Robert Fico

Smer

Úrad špeciálnej prokuratúry

Ústavný súd

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie