Denník N

Novelu Trestného zákona po Ficovi brzdí Pellegrini, poslanec Hlasu naznačuje, že úmyselne

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zverejnenie novely Trestného zákona v Zbierke zákonov brzdí predseda parlamentu Peter Pellegrini. Líder Hlasu ju ešte neposlal na zverejnenie. Novelu podpísala prezidentka Zuzana Čaputová minulý piatok, v zbierke však stále nevyšla, hoci sa to obvykle stane v nasledujúci pracovný deň.

Čaputová sa pre novelu už obrátila na Ústavný súd.

Novela znižuje tresty pre podvodníkov, zlodejov a korupčníkov, ruší špeciálnu prokuratúru, ale aj skracuje premlčacie lehoty. Účinná bude od 15. marca a ak dovtedy Ústavný súd nerozhodne, zníženie trestov aj skrátenie premlčania bude nezvratné.

To, že Pellegrini zákon stále neposlal na zverejnenie, potvrdila Denníku N jeho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková. Na otázku, či Národná rada dokument odoslala, odpovedala, že tak urobia „v zákonom stanovenej lehote“. Rovnakou vetou odpovedala aj na otázku, prečo to doteraz neurobil.

Podpredseda poslaneckého klubu Hlasu Samuel Migaľ naznačuje, že Pellegrini to robí úmyselne. „Je vyslovene

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Úrad špeciálnej prokuratúry

Slovensko

Teraz najčítanejšie